Co, gdzie i kiedy w Koszalinie. Z nami kultura jest mile widziana!

 
Wernisaż wystawy tkaniny, malarstwa, grafiki Zofii Szreffel
Kategorie wydarzenia:
zofia szreff.jpg

Początek wydarzenia
16:30 - 18:30
Czwartek / 28 listopada 2019

Lokalizacja wydarzenia
Urząd Miejski w Koszalinie
ul. Rynek Staromiejski 6-7, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

    Zofia Szreffel– członek Związku Polskich artystów Plastyków Okręgu Koszalin – Słupsk

 Urodziła się w 1935r. w Krzemieńcu na Wołyniu. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie otrzymała dyplom z grafiki w pracowni profesora Edmunda Piotrowicz w 1976r. Od ponad 40 lat mieszka i tworzy w Koszalinie. Uprawia tkaninę unikatową, malarstwo, rysunek,  grafikę oraz batik.  Od 1976r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Miała ponad 20 wystaw indywidualnych. Brała udział w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach okręgowych ZPAP, ogólnopolskich i międzynarodowych. Wielokrotnie uhonorowana licznymi odznaczeniami, medalami, nagrodami i wyróżnieniami m.in. w konkursach organizowanych przez Okręg Koszalińsko – Słupski ZPAP.  Brala udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m.in w Danii, Rosji, Niemczech, - prezentując polską sztukę w tych krajach.Uczestniczyła w Plenerach Ogólnopolskich i Międzynarodowych. W 1998 roku była  współorganizatorką  i  Komisarzem I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pn. " Czas i miejsce dla sztuki". w słynnych Osiekach /Koszalina, Polska.

Brała udział w cyklu  MIĘDZYNARODOWYCH WYSTAW  pn. „ SZTUKA ŁĄCZY -  KUNST  WERBINDET”. Wystawy te prezentowały sztukę koszalińskich Artystów z Okręgu Koszalińsko-Słupskiego ZPAP w Galeriach w  Niemczech / Neubrandenburg, Neumünster, Herne, Castrop Rauxel/.

W 2012 roku z okazji XV lecia Międzynarodowych Plenerów Malarskich pn. "Czas i miejsce dla sztuki" brała udział w wystawie w Instytucie Słowackim w Warszawie , gdzie zaprezentowana została twórczość 60 artystów z 16 krajów uczestników z w/w Plenerów. Wystawa prezentowana była przez lipiec i sierpień 2012r  na Krzywym Kole w Warszawie,   ciesząc się dużym zainteresowaniem zwiedzających.Jej prace znajdują się w zbiorach następujących instytucji kulturalnych: Muzeum w Koszalinie,  Muzeum Zamek w Darłowie,  kolekcjach osób indywidualnych w Polsce i zagranicą.

                                                                                                             


      

Organizator zewnętrzny: Związku Polskich artystów Plastyków Okręgu Koszalin – Słupsk

Miejsce: Galeria Ratusz II p.

Telefon: 094 348 87 11

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.koszalin.pl


Organizator: Urząd Miejski w Koszalinie