Co, gdzie i kiedy w Koszalinie. Z nami kultura jest mile widziana!

 
Tydzień Bibliotek: Spotkanie autorskie ON-LINE z Magdą Omilianowicz
Kategorie wydarzenia:
spotkanie.JPG

Początek wydarzenia
18:00
Wtorek / 12 maja 2020

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), który w tym roku odbędzie się on-line, Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie podczas, którego Magda Omilianowicz, autorka książki „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki”, w rozmowie Ireną Śliwińską, psycholożką kliniczną, porozmawia na temat alkoholizmu wśród kobiet.

Spotkanie udostępnione będzie dla publiczności w wersji on-line od 12 maja 2020 od godz. 18:00. Link do spotkania dostępny będzie na naszym fanpage'u oraz na kanale YouTube.

Magda Omilianowicz - reporterka, autorka artykułów o tematyce społecznej i podróżniczej. Jej teksty ukazały się m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Przeglądzie”, prasie kobiecej, nowojorskim „Kurierze Plus” i holenderskim „Reve”.
Zrealizowała kilka telewizyjnych reportaży, jest autorką piętnastu książek non-fiction m.in. zbiorów reportaży: „Kalejdoskop”, „Kalejdoskop 2”, wywiadów z podróżnikami :„Pod podszewką świata”, przewodnika „Lanzarote Witajcie w raju”, „Bestia. Studium zła”, „Fajbus. 997 przypadków z życia” i dwóch części wywiadów z niezwykłymi kobietami „Przekraczające granice”.
Wydała w Polsce książkę francuskiego pisarza, podróżnika i awanturnika Cizii Zyke - „Tuan”.
Jest laureatką konkursu III Regionalnego Kongresu Kobiet w kategorii media, uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Koszalinie w dziedzinie kultury.
Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już dziećmi (DDA). Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki w szponach nałogu.

Reporterka szuka odpowiedzi na to, dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol oraz jak są postrzegane przez innych i przez same siebie. Przedstawia historie osób, których życie jest podszyte fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, lękiem i wstydem. Jednocześnie skłania do przemyśleń: kiedy picie staje się chorobą? Gdzie leży granica między świadomym i kontrolowanym spożywaniem alkoholu a uzależnieniem? Czy to może dotyczyć także mnie lub moich bliskich?"
Podczas spotkania porozmawiam z fachowcem od leczenia uzależnień o wstydliwym wciąż temacie - piciu kobiet. Dlaczego coraz więcej kobiet sięga po alkohol. Co alkohol im załatwia? Dlaczego jedne uzależniają się, inne nie? Dlaczego tak trudno alkoholiczce zgłosić na terapię? Jak picie matki wpływa na życie dziecka?

Irena Śliwińska - psycholożka kliniczna, prowadząca Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień ANON. Od 40 lat pomaga osobom uzależnionym od alkoholu, od 25 lat prowadzi terapię Dorosłych Dzieci Alkoholików.

 


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna