Co, gdzie i kiedy w Koszalinie. Z nami kultura jest mile widziana!

Informujemy, że w związku z zamknięciem do 27 grudnia placówek kultury, wszystkie wydarzenia zostają odwołane.

 
Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską
Kategorie wydarzenia:
Grafika promująca spotkanie z Ałbeną Grabowską. Fot. Zuza Szamocka

Początek wydarzenia
17:00
Czwartek / 8 października 2020

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkanie autorskie z pisarką, ale także neurolożką z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem, Ałbeną Grabowską.

Imię „Ałbena” (Kwitnąca Jabłoń) nawiązuje do jej bułgarskich korzeni. Kiedyś oddana była wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), gdyż jest najmłodszym epileptologiem w Polsce – lekarzem neurologiem zajmującym się leczeniem osób chorych na epilepsję. Od dziewięciu lat również autorką powieści dla dorosłych oraz dzieci.

Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Zadebiutowała w 2011 roku, wydając książkę „Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Spisała w niej swoje wspomnienia i wiedzę o rodzinnych Radopach. Burzliwa historia jej rodziny splata się w niej z opowieściami o codzienności, kulturze, tradycjach, geografii, historii i bułgarskiej kuchni. To podróż w krainę wspomnień, ale także opowieści o różnicach kulturowych, językowych i mentalnych.

Jest autorką słynnej sagi „Stulecie Winnych”, na podstawie której powstał popularny serial emitowany na antenie TVP. Sto lat z życia rodziny Winnych, to historia ludzi, których los został uwarunkowany przez burzliwe czasy I i II wojny światowej, okres powojenny i współczesność.

Ostatnia książka pisarki – I tom sagi „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił” opisuje świat, w którym pokazane są trudności, przed jakimi stawali polscy lekarze na przełomie XIX i XX wieku: brak państwowości, zsyłki, obowiązek nauki w języku rosyjskim, kontrole władz w szpitalach czy brak możliwości studiowania medycyny przez kobiety to tylko niektóre tematy.

Liczba osób uczestniczących w spotkaniu zostanie dostosowana do reżimu sanitarnego. Przypominamy Państwu o obowiązku założenia na spotkanie maseczki.

Zapraszamy serdecznie!

Miejsce: Sala kinowo-konferencyjna KBP, pl. Polonii 1

Telefon: 94 345 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna