Co, gdzie i kiedy w Koszalinie. Z nami kultura jest mile widziana!

 
DKF - „Memoria”
Kategorie wydarzenia:
Memoria_24052022.jpg

Początek wydarzenia
18:00
Wtorek / 24 maja 2022

Lokalizacja wydarzenia
Centrum Kultury 105
ul. Zwycięstwa 105, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Huk. Metaliczny, głośny, przeszywający – jakby wydobywał się z wnętrza planety. Taki dźwięk prześladuje Jessicę (fenomenalna Tilda Swinton) – atakuje ją podczas bezsennych nocy, zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach jej podróży po Kolumbii. Ten dźwięk ją przeraża, ale również fascynuje. Czy postradała zmysły? "Memoria" to transcendentalna, hipnotyzująca podróż – opowieść o pamięci indywidualnej i zbiorowej, o tajemnym, niewidzialnym pomoście między teraźniejszością i przeszłością, o współczesnym świecie, który wydaje się wyhodowany, sztuczny i który łatwo można zainfekować. To film-sen, film-odyseja, unikalne doświadczenie zmysłowe, dźwiękowe i duchowe. To film, który pozostaje w widzu na zawsze.

Reż.: Apichatpong Weerasethakul; Obsada: Tilda Swinton, Elkin Díaz, Jeanne Balibar/ Dramat; Chiny / Francja / Meksyk / Niemcy / Szwajcaria / Wielka Brytania / Kolumbia / Tajlandia / Katar 2022; 136min.

Bilety: 12 zł – jednorazowy, 11 zł – bilet w karnecie normalnym, 9,5 zł – bilet w karnecie ulgowym.

 

Miejsce: sala widowiskowa

Telefon: 94 0347 57 01

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.ck105.koszalin.pl


Organizator: Centrum Kultury 105