Co, gdzie i kiedy w Koszalinie. Z nami kultura jest mile widziana!

 
41. KFDF Młodzi i Film // gala otwarcia
Kategorie wydarzenia:
MIF_PLAKAT_41.jpg

Początek wydarzenia
19:00
Poniedziałek / 6 czerwca 2022

Lokalizacja wydarzenia
Centrum Kultury 105
ul. Zwycięstwa 105, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

W programie:
Kronika koszalińska, reż. Kuba Laskowski
▸ Chwała Ukrainie: U311 Czerkasy, reż. Tymur Yashchenko

Kronika koszalińska 

Mozaika inspirującej podróży między Koszalinem i Mielnem, między uciekającymi projekcjami i skąpaną w słońcu plażą. „Niepowtarzalna, nadmorska, wakacyjna aura festiwalu skłoniła mnie do myślenia o formie” – dodaje twórca. „Chciałem, żeby mój film przypominał stoisko z wakacyjnymi pocztówkami: lekkie, słoneczne, eklektyczne obrazy, które oddają wakacyjny nastrój”.

U311 Czerkasy, Ukraina, Polska, 2019, 102 min

Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i opowiada o pierwszym w najnowszej historii Ukrainy starciu z rosyjskim okupantem. Mówi o odważnym oporze trałowca o tej samej nazwie, zablokowanego przez rosyjskie siły okupacyjne w zatoce na jeziorze Donuzław w marcu 2014 roku podczas aneksji Krymu. Załoga Czerkasów stawiała opór wrogowi przez trzy tygodnie i była jedynym z dziewięciu ukraińskich okrętów, które nie opuściły flagi państwowej. To opowieść o zwykłych ludziach, którzy jednocześnie rozumieli, czym jest przysięga i czym jest Ojczyzna.

Po seansie odbędzie się zbiórka finansowa na rzecz mieszkańców Ukrainy poszkodowanych w wojnie z Rosją. Zachęcamy doskładania datków.


Organizator: Centrum Kultury 105