Co, gdzie i kiedy w Koszalinie. Z nami kultura jest mile widziana!

 
„Słoń" // monodram
Kategorie wydarzenia:
słoń.jpg

Początek wydarzenia
19:00
Czwartek / 26 stycznia 2023

Lokalizacja wydarzenia
Domek Kata Koszalin
ul. Grodzka 3, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Monodram „Słoń” to spowiedź człowieka przebywającego w celi śmierci. Skazany za pochodzenie, wspomina swoje życie, które dostało się w tryby totalitarnej machiny śmierci.

Spektakl otrzymał wyróżnienie w kategorii debiut dramaturgiczny na 8.Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020” w Koszalinie.

Dariusz Siastacz - laureat wielu nagród, m.in. Prezydenta Miasta Gdyni, Grand Prix za monodram „Chodnik" na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu. Współpracuje z Teatrem Buffo i Teatrem Ochoty w Warszawie. Na co dzień pracuje w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Dariusz Siastacz ukończył w roku 1981 Wydział Aktorski w PWSFiT im. L.Schillera w Łodzi. Występował w teatrach: Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu (1981-82), Muzycznym im. Baduszkowej w Gdyni (1982-94), Teatrze im. Horzycy w Toruniu (1993-95), Atelier w Sopocie (1994, 1996), Teatrze Polskim w Bielsko-Białej (1999), Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu (2001). Grał m.in.w filmach: „Ja i mój tata”, „Labirynt świadomości”, „Kochaj”, „Kamienie na szaniec”, „Powidoki”, „Bodo”. W serialach, m.in. w: „Plebania”, „Ojciec Mateusz”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Prawo Agaty“, „Mrok”, „Miasto z morza”, „Układ Warszawski”, „Czas honoru”, „Misja Afganistan”, „Służby Specjalne”, „Wataha”. Najbardziej kojarzony jest z rolami tytułowymi w „Kontrabasiście" i „Zorbie", w których mógł pokazać swoje umiejętności muzyczne i wokalne. Szerszej publiczności znany jest z serialu Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny.

***
Łukasz Staniszewski – autor sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Otrzymał nagrody m.in. III miejsce w konkursie Teatru Polskiego Radia za słuchowisko pod nazwą „Znajdź historie/ę" pt. „Siłacze” oraz nagroda na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za tekst „Zachwyceni”.

Wstęp 30 zł

Autor: Łukasz Staniszewski
Występuje: Dariusz Siastacz


Organizator: Teatr Propozycji „Dialog”