Co, gdzie i kiedy w Koszalinie. Z nami kultura jest mile widziana!

 
Spotkanie z Jagną Kaczanowską
Kategorie wydarzenia:
SOW5.jpg

Początek wydarzenia
17:00
Środa / 8 listopada 2023

Lokalizacja wydarzenia
Biblioteka Lekarska
ul. Piłsudskiego 74/1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszaliński Oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej zaprasza na spotkanie z Jagną Kaczanowską wokół jej najnowszej książki „Rak i dziewczyna. Jak ułożyłam sobie życie z rakiem" (Agora 2023).

„Rak i dziewczyna" to wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym, ponieważ pokazuje nam optymistyczną wersję życia z rakiem i po raku. Rak piersi, leczenie onkologiczne - wyrok? Nie, początek innego życia - tylko tyle i aż tyle. 

Jagna Kaczanowska - dziennikarka, od wielu lat redaktorka prowadząca dział psychologii w miesięczniku dla kobiet „Twój STYL". Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS, specjalizowała się w terapii rodzinnej. Współautorka popularnych powieści obyczajowych, w tym bestsellerowego cyklu „Ogród Zuzanny". Współautorka popularnego podcastu „Dialogi waginy i penisa" (wraz z Andrzejem Gryżewskim i Beatą Biały). W 2021 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Mama dwójki dzieci, kocha niepełnosprawne psy, ogrodnictwo, czytanie książek i jazdę konną. (opis Wydawcy)

Gościnią specjalną wydarzenia będzie Katarzyna Krajewska, koszalinianka, również bohaterka książki "Rak i dziewczyna". Tak mówi o sobie: „Kasia 44 lata. Pacjentka koszalińskiej onkologii. Opowiem Wam o życiu z chorobą rozsianą, czyli na ten moment nieuleczalną. O układaniu głowy, szukaniu normalności, o sporcie i o nie wyglądaniu na chorą. O liście marzeń do zrealizowania przed śmiercią i o oswajaniu strachu. O życiu z rakiem na własnych warunkach i o byciu szczęśliwą pomimo wszystko. O tym, że mając wybór: korzystaj albo czekaj na śmierć, można i trzeba wybrać życie"!

Załączone foto: Mateusz Skwarczek/Agencja Wyborcza.pl


Organizator: Biblioteka Lekarska