Co, gdzie i kiedy w Koszalinie. Z nami kultura jest mile widziana!

 
Etnograficzne Warsztaty Rękodzielnicze dla seniorów
Kategorie wydarzenia:
EtnoMalde.jpg

Początek wydarzenia
11:00
Poniedziałek / 23 kwietnia 2018

Lokalizacja wydarzenia
Muzeum w Koszalinie
ul. Młyńska 37-39, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Kwietniowe Etnograficzne Warsztaty Rękodzielnicze skierowane do seniorów przybliżą kolejną technikę ludowej plastyki - wycinankę.

Inspirując się charakterystycznymi wzorami wywodzącymi się z Kurpi oraz Łowicza wykonywać będziemy misterne elementy zdobnicze z kolorowego papieru zwanego dawniej „glansowanym”. Dostosowując wycinankowe wzornictwo do współczesnych potrzeb zdobić będziemy wykonane własnoręcznie tekturowe pudełeczka oraz torebki z szarego papieru. Osoby bardziej wytrwałe zachęcimy do stworzenia wycinankowych kompozycji w formie obrazów.

Chcemy także zaproponować zmierzenie się z wyjątkowym produktem zdobnictwa ludowego, (istniejącym już tylko w skansenach) jakim były firanki z papieru. Odpowiednie składanie półpergaminu, wycinanie na złączach wzorów pozwoli uzyskać efekty zbliżone do koronki.

Trudność wykonywanych prac dostosowana będzie do zdolności manualnych danej grupy wiekowej.

Odpłatność: seniorzy – 5 zł od osoby.

Zgłoszenia zainteresowanych przyjmuje Dział Oświatowy tel. 94 343 20 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce: Muzeum w Koszalinie, ul. Młyńska 37-39, w salce edukacyjnej

Telefon: 94 343 20 11

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Organizator: Muzeum w Koszalinie